BLOG

Czy Twoje dziecko cierpi na zaburzenia przetwarzania słuchowego?

dodano: 21.11.2017r.
Czy Twoje dziecko cierpi na zaburzenia przetwarzania słuchowego? Jak objawiają się problemy z przetwarzaniem centralnym? Jakie jest ich źródło i jak sobie z nimi poradzić?

Czy znasz 7 najczęstszych przyczyn braku kontaktu Twojego dziecka z rówieśnikami?

dodano: 21.11.2017r.
Dlaczego jedne dzieci mają mnóstwo koleżanek i kolegów, a nasze dziecko nie ma żadnych znajomych? Dlaczego nasze dziecko nie chce się bawić czy spotykać z innymi dziećmi? Co może być przyczyną problemów z komunikacją już w okresie szkolnym czy przedszkolnym? Dziecko może nie utrzymywać relacji z rówieśnikami z bardzo wielu powodów. Oto najczęstsze z nich.

Jak zmotywować dziecko do nauki z początkiem II semestru?

dodano: 21.11.2017r.
Ferie już za nami... I nadeszła pora porządnie wziąć się do pracy, aby oceny na świadectwie były satysfakcjonujące. Jak to zrobić? Jak zmotywować dziecko, żeby już od początku II semestru wzięło się do pracy nie czekając na ostatni moment, by poprawiać oceny?

FAQ

dodano: 21.11.2017r.
Zapraszamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami i odpowiedziami na temat terapii według Metody Tomatisa.

Co przeżywa Twoje dziecko na początku roku szkolnego i jakie ma z tego powodu trudności?

dodano: 21.11.2017r.
Rok szkolny rozpoczął się już na dobre. Niestety większość dzieci nie przestawiło się jeszcze z trybu wakacyjnego w tryb obowiązków szkolnych. Zdarzają się dzieci, które stosunkowo szybko orientują się, że wakacje się skończyły i pojawiły się nowe obowiązki związane ze szkołą, jednak w większości takie „przeprogramowanie” zajmuje uczniom nieco więcej czasu.

Wpływ stresu w ciąży na poród i rozwój dziecka

dodano: 21.11.2017r.
Stres towarzyszy nam na co dzień i na ogół nasze organizmy dobrze sobie z nim radzą. Jednak przewlekły stres prowadzi do wielu zaburzeń i chorób. Silny, częsty lub długotrwały stres w czasie ciąży może zaburzyć zarówno przebieg ciąży, przebieg porodu jak i rozwój dziecka.

Emocje a rozwój mowy dziecka

dodano: 21.11.2017r.
Wyobraźmy sobie sytuację, że mamy wygłosić mowę w sali pełnej nieznanych osób lub odpowiadać na pytania „surowego” egzaminatora. Czy przypadkiem nie raz w takich okolicznościach nie potrafiliśmy „wydusić z siebie słowa”, pomimo tego, że byliśmy świetnie przygotowani? Jak to się dzieje, że jednocześnie wśród osób znanych i lubianych potrafimy mówić ...

Po co wykonywać test uwagi słuchowej?

dodano: 21.11.2017r.
Zastanawiasz się po co wykonywać test uwagi i lateralizacji słuchowej? Odpowiedź jest o wiele prostsza niż mogłoby się wydawać.

Jak wybrać dobry gabinet terapeutyczny?

dodano: 21.11.2017r.
Wybór odpowiedniego gabinetu terapeutycznego często wiąże się z licznymi pytaniami, dlatego też warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i ofertę rozpatrywanego gabinetu. Ogólnie zrozumiałe są różnego rodzaju obawy i niepokoje co do tego, czy podejmiemy właściwą decyzję. Niniejszym chcielibyśmy podpowiedzieć, jak poradzić sobie z tym trudnym wyzwaniem.

Mutyzm - milczące dzieci

dodano: 21.11.2017r.
Czym jest mutyzm?
Mutyzm określa się jako brak lub znaczne ograniczenie mowy przy jednoczesnym jej rozumieniu i zachowaniu możliwości komunikowania się pisemnego. Jest to więc sytuacja, w której dziecko wie, czego dotyczą kierowane do niego wypowiedzi, jest w stanie nauczyć się pisać i czytać, rozumie znaczenie słów etc., niemniej samo nie mówi...