BLOG

Metoda A. Tomatisa jako narzędzie uzupełniające ćwiczenia słuchowe związane z profilaktyką oraz terapią logopedyczną

dodano: 21.11.2017r.
Ćwiczenia słuchowe to istotny element terapii oraz profilaktyki logopedycznej, natomiast trening uwagi słuchowej wg Metody prof. A.Tomatisa pozwala zwiększyć rezultat podejmowanych działań terapeutycznych.

Jak przetrwać początek roku szkolnego?

dodano: 21.11.2017r.
Wakacje jeszcze w trakcie, ale niektórym rodzicom już spędza sen z powiek wizja rozpoczęcia roku szkolnego i powrót problemów szkolnych. Także rodzice dzieci, które dopiero rozpoczną swoją przygodę ze szkołą zastanawiają się jak poradzi sobie ich dziecko w nowym otoczeniu.

Pokonaj problemy szkolne w wakacje z Metodą prof A. Tomatisa

dodano: 21.11.2017r.
Nadchodzą wakacje. Czas odpoczynku od nauki, regeneracji po ciężkiej całorocznej pracy. Dla wielu uczniów jest to chwilowa odskocznia od codziennych problemów szkolnych, do których niestety po 2 miesiącach będą musieli powrócić. Jak pomóc dziecku z problemami szkolnymi nie psując mu dobrej zabawy w wakacje?

Terapia Metodą A. Tomatisa u dzieci

dodano: 21.11.2017r.
Najczęstsze zastosowania terapii według Metody A. Tomatisa u dzieci.

Problemy logopedyczne u dzieci i jak im zaradzić

dodano: 21.11.2017r.
W dzisiejszych czasach spotykamy się z coraz większą grupą dzieci, które potrzebują pomocy logopedy. Jedne po prostu seplenią, inne nie wymawiają niektórych głosek, a część ma poważniejsze problemy z opóźnionym rozwojem mowy czy afazją. Sporo rodziców, nauczycieli i specjalistów z różnych dziedzin zadaje sobie pytanie o przyczynę takiego stanu rzeczy.

Czy Twoje dziecko cierpi na zaburzenia przetwarzania słuchowego?

dodano: 21.11.2017r.
Czy Twoje dziecko cierpi na zaburzenia przetwarzania słuchowego? Jak objawiają się problemy z przetwarzaniem centralnym? Jakie jest ich źródło i jak sobie z nimi poradzić?

Czy znasz 7 najczęstszych przyczyn braku kontaktu Twojego dziecka z rówieśnikami?

dodano: 21.11.2017r.
Dlaczego jedne dzieci mają mnóstwo koleżanek i kolegów, a nasze dziecko nie ma żadnych znajomych? Dlaczego nasze dziecko nie chce się bawić czy spotykać z innymi dziećmi? Co może być przyczyną problemów z komunikacją już w okresie szkolnym czy przedszkolnym? Dziecko może nie utrzymywać relacji z rówieśnikami z bardzo wielu powodów. Oto najczęstsze z nich.

Jak zmotywować dziecko do nauki z początkiem II semestru?

dodano: 21.11.2017r.
Ferie już za nami... I nadeszła pora porządnie wziąć się do pracy, aby oceny na świadectwie były satysfakcjonujące. Jak to zrobić? Jak zmotywować dziecko, żeby już od początku II semestru wzięło się do pracy nie czekając na ostatni moment, by poprawiać oceny?

FAQ

dodano: 21.11.2017r.
Zapraszamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami i odpowiedziami na temat terapii według Metody Tomatisa.

Co przeżywa Twoje dziecko na początku roku szkolnego i jakie ma z tego powodu trudności?

dodano: 21.11.2017r.
Rok szkolny rozpoczął się już na dobre. Niestety większość dzieci nie przestawiło się jeszcze z trybu wakacyjnego w tryb obowiązków szkolnych. Zdarzają się dzieci, które stosunkowo szybko orientują się, że wakacje się skończyły i pojawiły się nowe obowiązki związane ze szkołą, jednak w większości takie „przeprogramowanie” zajmuje uczniom nieco więcej czasu.