BLOG

Jak poprawić pracę mózgu, pamięć i koncentrację ?

dodano: 02.10.2023r.
Korzystając z programu partnerskiego - dzielimy się 30-letnim doświadczeniem firmy FinClub - i ich wiedzą na temat, jak poprawić pracę mózgu, pamięć i koncentrację oraz odporność organizmu.

Jak poradzić sobie ze złością dziecka?

dodano: 18.06.2020r.
Nie ma lepszych lub gorszych emocji. Nie ma też jednego sprawdzonego sposobu na to jak zapanować nad złością pociechy! Istnieją jednak elastyczne strategie, przemyślne zachowania, nieskomplikowane słowa, które podarowane rodzinie sprawiają, że pozorne wyzwanie staje się okazją do rozwoju relacji. Przeczytaj jak poradzić sobie ze złością dziecka!

5 problemów z dziećmi w nowej rzeczywistości

dodano: 28.05.2020r.
Problemy, które mieliśmy z naszymi dziećmi jeszcze parę miesięcy temu przestały mieć znaczenie. Jednak nowa rzeczywistość w której przyszło nam funkcjonować nie jest wcale łatwa i przyniosła zupełnie nowe problemy. Treningi uwagi słuchowej mogą w znaczącym stopniu podnieść komfort funkcjonowania i rozprawić się z wieloma negatywnymi konsekwencjami...

„Urodziny myszki Pracusi” - autorski produkt Alfasynapsis!

dodano: 22.04.2020r.
Jest nam niezmiernie miło przedstawić Wam nasz autorski produkt: audiobook multimedialny „Urodziny myszki Pracusi”!

Jak pomóc dziecku czerpać radość z nauki?

dodano: 23.03.2020r.
Twoje dziecko to prawdziwy badacz otaczającej rzeczywistości? Chętnie snuje własne
teorie na temat tego, co przyswaja w szkole ? Jest uczniem twórczym i
inteligentnym... Jednak wiele sprawdzianów mimo dobrze przyswojonego materiału w domu -
kończy się porażką lub oceną poniżej jego możliwości? Sprawdź dlaczego!

Dysleksja rozwojowa a nabywanie umiejętności szkolnych

dodano: 05.02.2020r.
Słysząc termin “dysleksja” większość ludzi myśli o błędach ortograficznych, przestawianych literach i jakieś szczególnej trudności w nauce języka polskiego. Jednak czy to faktycznie ostateczna granica za którą nie ma już żadnych innych trudności szkolnych? Czy może te trudności to zaledwie koniuszek góry lodowej? Sprawdź sam!

Wady wymowy a nauka czytania i pisania

dodano: 25.11.2019r.
W ostatnim czasie coraz więcej dzieci nie potrafi sprostać nauce czytania oraz pisania. Przez co często już na początku edukacji pojawiają się nerwy po stronie rodzica i łzy po stronie dziecka. Rodzice zastanawiają się gdzie leży przyczyna tych trudności? Przecież za ich czasów te umiejętności przychodziły jakoś tak „naturalnie” !

Zespół Aspergera u kobiet i dziewczynek

dodano: 17.09.2019r.
Podejrzewasz u siebie lub u swojej córki zespół Aspergera? A może zdiagnozowano go u Twojej córki? Dowiedz się więcej na temat tego zaburzenia u kobiet i dziewczynek.

Dlaczego bawimy się na zajęciach logopedycznych?

dodano: 22.08.2019r.
Rodzicu czy kiedykolwiek biłeś się z myślami i dociekałeś dlaczego Twoje dziecko nie chce wypełniać zadań logopedycznych? Po co logopeda całym sobą angażuje się w świat dziecka? Przeczytaj nasz artykuł, a przekonasz się, że na efekty logopedyczna wpływa wiele z pozoru mało zauważalnych czynników. Dowiedz się jak pomóc dziecku w najbardziej atrakcyjny sposób!

Fakty i Mity na temat Metody A. Tomatisa

dodano: 10.06.2019r.
Interesuje Cię temat terapii uwagi słuchowej wg metody A. Tomatisa ? Przeglądając strony internetowe z informacjami, opiniami, dyskusjami na jej temat znajdujesz rozbieżne informacje ?