Dlaczego warto już od narodzin wspierać rozwój mowy swojego dziecka?

 

Jesteś świeżo upieczoną mamą i bardzo chcesz, aby rozwój twojego dziecka był jak najlepszy? Z napięciem wysłuchujesz porad mam i babć, otaczasz się masą książek oraz czytasz sporą ilość stron internetowych? Robisz wszystko, by jak najlepiej odnaleźć się w nowej roli oraz ustrzec swoje dziecko przed wszelkimi niebezpieczeństwami? Jednak czy wiesz jak wspierać rozwój mowy swojego malucha? Jeśli myślisz, że logopeda najczęściej zajmuje się zaburzeniami mowy już utrwalonymi- to duży błąd. Koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu udowodnimy Ci, że to mit oraz pokażemy jakie problemy może rozwiązać wczesna opieka logopedyczna.

Problemy z karmieniem

Nie jest tajemnicą, że karmienie naturalne wpływa najkorzystniej na rozwój aparatu mowy dziecka. Jednak kiedy twój niemowlak nie potrafi ssać piersi zapewne bardzo się denerwuje, a Tobie wydaje, że jesteś winna, bo nie potrafisz pohamować złych emocji. Nie jesteś, po prostu warto zbadać długość wędzidełka podjęzykowego, czyli włóknistego tworu znajdującego się pod językiem. Zauważysz je podczas unoszenia języka w kierunku podniebienia.

Karmienie sztuczne

W życiu bywa równie i niestety nie zawsze jesteś w stanie karmić naturalnie. Na rynku mamy spory wybór butelek ze smoczkiem, jednak jak wybrać ten najlepszy? Nie daj się zwieść niskim cenom czy chwilowym modom. Kształt smoczka koniecznie wybierz po konsultacji z logopedą.

Pusty smoczek i gryzak

Niby dużo się mówi o szkodliwości podawania dziecku pustego smoczka czy gryzaka, ale tylko logopeda w sposób fachowy wyjaśni Ci jakie następstwa powoduje to działanie oraz wskaże inne zdrowe alternatywy.

Zdrowy sen

Nie tylko wywietrzenie pomieszczenia przed snem zapewnia dziecku komfort. Zdrowy sen to taki w którym wspieramy prawidłowy tor oddechowy. To jak ułożysz główkę dziecka podczas snu ma wielkie znaczenie w profilaktyce wad zgryzu czy mowy. Zatem jaka poduszka i jaka powinna być jej wysokość? Na te pytania znów odpowie logopeda.

Jedzenie i picie

Czynności z pozoru najprostsze, jednak to tylko pozory. Nie każda butelka i kubek leżący na półkach sklepowych nadaje się do nauki picia dla twojego dziecka. Wygoda i kolorowy blichtr reklam nie powinny zamydlać Ci oczu. Zaufaj specjaliście i za jego radą dobierz dobry kubeczek oraz posłuchaj rad dotyczących wprowadzania pokarmów tak, by jedzenie było nie tylko przyjemnością,ale i wspaniałym treningiem buzi malucha.

Masaż nie tylko dla urody

Czy wiesz, że buzie malucha, jego dziąsła i język można masować? Jest to niebywale skuteczny sposób na pobudzenie narządów mowy twojej pociechy do gaworzenia oraz mowy. Dotyk to również cudowne wzmocnienie więzi między matką i dzieckiem. Logopeda nauczy cię całej procedury dodatkowo wzbogacając masaż śpiewem kształcąc tym samym słuch muzyczny dziecka.

Mowa ma znaczenie

Dla swojej pociechy to Ty i cała twoja rodzina jesteście wzorem mowy. Nie wszystkie nawyki słowne kierowane w stronę Twojego dziecka są dobre. Nie bój się poradzić logopedy i ukierunkować całą rodzinę na mądre wprowadzanie malucha w świat mowy. Niestety często rodzice nie zdają sobie sprawy z tego jak ważne jest to dla prawidłowego rozwoju i przyszłego funkcjonowania dziecka.

Rozwiej swoje wątpliwości

Logopeda może rozwiać wiele wątpliwości młodej mamy – to zaledwie kilka przykładów jakimi można posłużyć się chcąc obalić powszechnie panujący mit mówiący o tym, że małe dziecko nie potrzebuje pomocy logopedycznej. Gabinet Alfasynapsis jako jeden z nielicznych wprowadza usługę wczesnego wspierania rozwoju mowy. Ponadto w naszym gabinecie oprócz konsultacji z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju mowy dziecka dowiesz się, co to jest uwaga słuchowa i w jaki sposób mądrze ją kształtować już od najwcześniejszych miesięcy życia dziecka.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i mądrze rozwijać mowę swojego dziecka zapraszamy do naszego gabinetu http://www.alfasynapsis.pl/#kontakt   Napisz do nas wpisując w treści wiadomości „wczesne wspieranie rozwoju mowy” i zostaw nam swój nr telefonu a oddzwonimy do Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − dwanaście =