Matura bez stresu?

Matura to nie błahostka

Maturzysto, egzamin dojrzałości to ważny moment w Twoim życiu. Niestety poza mocną przepustką w świat wymarzonych studiów, często wiąże się z wielką presją i stresem. Taki stan nie pozwoli Ci w pełni wykorzystać swojego potencjału. Zapewne teraz twój kalendarz jest po brzegi wypełniony korepetycjami z różnych przedmiotów. Jednak czy wiesz jak nastawić swój mózg na aktywną naukę? Co zrobić by stres nie pozjadał aktywności szarych komórek? Chcesz już dziś dowiedzieć się o ogromnym wpływie terapii uwagi słuchowej na poziom przyswajanych informacji ? A może ciekawi Cię w jaki sposób metoda Alfreda Tomatisa może ukoić twój obecny stres i nerwy ?
Zatem czytaj dalej…

 

Nauka na 100 %

Efektywna nauka pozwala uruchomić w mózgu wszystkie ośrodki odpowiadające za naukę. Nie zadowalaj się uruchomieniem połowy swojego potencjału. Przed tobą wielkie wyzwanie, i aby jemu podołać trzeba uzbroić się w broń o adekwatnej sile. Jeśli korzystasz z korepetycji to bardzo dobrze, ale warto te działania wesprzeć mocą terapii słuchowej. Treningi słuchowe według Metody A. Tomatisa stymulują uwagę słuchową, usuwają blokady i zaburzenia uwagi słuchowej powstałe w wyniku różnych czynników i przywracają w naturalny sposób prawidłową uwagę słuchową. Dzięki temu następuję poprawa pamięci, koncentracji, logicznego myślenia, rozumienia komunikatów i jakości własnych wypowiedzi.

 

Stres mobilizator

Choć na ogół to uczucie źle ci się kojarzy, to przy odpowiednim działaniu i nastawieniu może okazać się sprzymierzeńcem. Jeśli nie wpadniesz doszczętnie w sidła lęku to stres może działać silnie mobilizująco. Układ współczulny, czyli podsystem układu nerwowego, odpowiada za odczuwanie w ciele objawów stresu. Podsystem ten jest bardzo czuły. Aktywizuje się w momentach realnego zagrożenia i niestety tego mieszkającego tylko w naszej wyobraźni. Dzięki terapii uwagi słuchowej nauczysz się nie reagować na każdą trudność emocjonalnie, a stres stanie się siłą napędową do osiągania sukcesów.

 

Ograniczenia mieszkają w mózgu

W momencie kiedy zaopiekujesz się swoim mózgiem i podarujesz mu moc terapii ograniczenia znikną.
Odnajdziesz w sobie siłę o której istnieniu nigdy wcześniej nie miałeś pojęcia. Pozwoli Ci to nie tylko na czas egzaminów maturalnych, ale również ułatwi drogę na studiach czy w wymarzonej pracy. Być może teraz wydaje Ci się, że np. egzamin z matematyki jest drogą zbyt wyboistą, aby przejść przez nią bez szwanku. Jednak to tylko myślenie, które dzięki plastyczności naszego mózgu można zmienić. Pamiętaj nie ma w życiu rzeczy, której człowiek nie mógłby osiągnąć, czasami tylko potrzebuje wsparcia.

 

Super Maturzysta z Metodą A. Tomatisa

Jeśli jesteś tegorocznym lub przyszłym maturzystą, to koniecznie zapoznaj swoich rodziców bądź opiekunów z założeniami naszej terapii. Natomiast jeśli jesteś rodzicem zachęcamy do prześledzenia oferty naszego gabinetu oraz skorzystania z darmowej konsultacji Skontaktuj się z nami! 

Dla tegorocznych maturzystów przygotowaliśmy specjalny pakiet! Jeżeli chcesz skorzystać z pakietu „Pamięć i koncentracja” dowiedz się więcej o naszej promocji:https://www.alfasynapsis.pl/pakiet-pamiec-i-koncentracja/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =