Jak terapia A. Tomatisa może pomóc dziecku poprawić oceny?

Czy możemy pomóc dziecku poprawić oceny? Co zrobić jeżeli oceny naszych pociech nie są dla nich i dla nas rodziców powodem do dumy? Co jeśli coraz to gorsze stopnie zaczynaja spędzać nam sen z powiek? Czasem bywa tak, że nasze dziecko faktycznie zapracowało sobie na takie oceny ponieważ zaniedbywało naukę i obowiązki szkolne, a my rodzice nie wystarczająco kontrolowaliśmy nasze niezdyscyplinowane dziecko. Niestety coraz częściej mają miejsce sytuacje, kiedy to zarówno dzieci, jak i rodzice dali z siebie wszystko, a pomimo tego oceny nie dają im satysfakcji. Czy w obu sytuacjach da się coś zrobić, aby pomóc naszemu dziecku?

Rodzice często zadają sobie pytania

Rodzice często zadają sobie pytania:

  • dlaczego niektóre dzieci potrafią odrobić zadanie czy nauczyć się tego samego materiału w krótszym czasie, a innym zajmuje to znacznie więcej czasu?
  • dlaczego jedni uczniowie wynoszą więcej wiedzy z zajęć, a inni nic nie zapamiętują z lekcji?
  • dlaczego nie każde dziecko ma problemy z ortografią czy z tabliczką mnożenia?
  • dlaczego jedne dzieci są bardziej zdyscyplinowane i zmotywowane a drugie wcale?

Wbrew pozorom odpowiedź na te pytania może być prosta. W większości przypadków za pojawienie się wyżej wymienionych problemów odpowiadają zaburzenia uwagi słuchowej. W różnym nasileniu występują one u bardzo wielu dzieci (oraz dorosłych) i w większym, bądź mniejszym stopniu powodują najróżniejsze problemy, nie tylko szkolne.
Więcej o zaburzeniach uwagi słuchowej

Jak Metoda A. Tomatisa może pomóc?

Treningi słuchowe według Metody A. Tomatisa stymulują uwagę słuchową, usuwają blokady i zaburzenia uwagi słuchowej powstałe w wyniku różnych czynników i przywracają w naturalny sposób prawidłową uwagę słuchową.
Dzięki temu następuję poprawa pamięci, koncentracji, logicznego myślenia, rozumienia komunikatów i jakości własnych wypowiedzi. Pozytywnie wpływają także na poziom życiowej energii i motywację do działania. Odgrywa to zasadniczą rolę w procesie uczenia się. W ten sposób terapia A. Tomatisa pomaga przezwyciężyć problemy szkolne i wpływa na ogólną poprawę funkcjonowania dziecka  zarówno w środowisku szkolnym, jak i domowym. Jest to jedna z nielicznych, sprawdzonych i zupełnie nieinwazyjnych metod terapeutycznych, przy pomocy których można zarówno stymulować cały układ słuchowy i mózg dziecka, jak również przezwyciężać zaburzenia i problemy szkolne.

Jeżeli chcesz pomóc swojemu dziecku

Jeżeli chcesz pomóc swojemu dziecku borykającemu się z problemami w szkole zapraszamy na bezpłatne konsultacje do naszego gabinetu.

Kontakt

Możesz także wykonać testu uwagi słuchowej i dzięki niemu dowiedzieć się co jest źródłem problemów szkolnych Twojego dziecka.

Umów się na test

Wraz ze wsparciem naszych terapeutów, wspomagających treningi słuchowe arteterapią oraz innym działaniami związanymi ze zmianą diety czy niewłaściwych nawyków możesz naprawdę pomóc dziecku i uzyskać niesamowite rezultaty!

Zobacz także:

Jak zmotywować dziecko do nauki zpoczątkiem drugiego semestru?

Efekty terapii, zaobserwowane przez naszych pacjentów i ich rodziców

Terapia Metodą prof. Alfreda Tomatisa a problemy szkolne i rozwój dziecka

Metoda A. Tomatisa pomocą w edukacji dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 14 =