Uwaga Słuchowa PRO

Po długim oczekiwaniu, wielu pytaniach i spekulacjach wreszcie jest już dostępny nowy sprzęt do terapii metodą Alfreda Tomatisa czyli Uwaga Słuchowa PRO.

 

uwaga słuchowa pro

Co zmieniło się w stosunku do wersji sprzętu 2.0?

W zasadzie jest to całkiem nowy sprzęt, zaprojektowany od nowa pod okiem Jozefa Vervoorta – ucznia profesora Alfreda Tomatisa, osoby która jest bodajże największym autorytetem w dziedzinie metody, człowieka który posiada ponad 40 lat doświadczenia w terapii.
Nowy sprzęt posiada aż 344 gotowe programy terapeutyczne dzięki którym terapeuta ma zdecydowanie łatwiejsze zadanie przy wyborze terapii dla swojego pacjenta. W dotychczasowej wersji aby przygotować efektywną terapię dla pacjenta konieczne było modyfikowanie istniejących programów, co wymagało od terapeuty sporego doświadczenia i umiejętności. W nowym sprzęcie wystarczy wybrać terapię pod konkretną dysfunkcję takie jak m.in. autyzm, Asperger, Zespół Downa, porażenie mózgowe, epilepsja itd.

Co nowego

Oprócz programów terapeutycznych system posiada 91 programów językowych. Dzięki przygotowanym programom językowym można wspomagać naukę aż siedmiu języków obcych (angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, chińskiego, arabskiego i rosyjskiego). W swojej pracy można więc nie tylko prowadzić terapię zaburzeń ale także wspomagać osoby uczące się języków.
Sprzęt doskonale nadaje się do pracy z większą grupą osób. O ile bowiem w gabinecie wykorzystuje się maksymalnie cztery kanały do terapii pacjentów (kanały są nadal niezależne, więc dla każdy pacjent korzysta z indywidualnie prowadzonej terapii), o tyle można wykorzystać także sprzęt do pracy z większą grupą (np. w szkole językowej) i prowadzić zajęcia nawet 20 osób. Taka funkcja nie była dostępna w poprzedniej wersji sprzętu.
Dzięki wykorzystaniu funkcji terapii głosem matki można jeszcze bardziej efektywnie prowadzić terapię. Terapia głosem matki jest bardzo skuteczna w przypadku niektórych zaburzeń takich jak np.autyzm.

Co ulepszono w Uwadze słuchowej PRO

zestaw do terapii metodą A Tomatisa

 

Znacznie też poprawiono ergonomię i funkcjonalność sprzętu. Aplikacja terapeuty z rejestracją pacjentów, możliwością wglądu w badania, tworzenia grup terapeutycznych oraz widok programu terapeutycznego na każdym porcie – to tylko niewielka część funkcji które ułatwiają terapeucie przygotowanie, prowadzenie i efektywne zarządzanie terapiami. Nie ma potrzeby tworzenia zewnętrznych kartotek – wszystkie dane dostępne w łatwy sposób w jednym miejscu.
Zmieniły się też parametry techniczne sprzętu. Pomimo tego, że w Uwadze Słuchowej 2.0 jakość dźwięku była bardzo dobra, to w wersji PRO zastosowano 24 bitowe przetwarzanie. Dźwięk oczywiście zapisywany jest w formie plików bez kompresji.

Zastosowano wszystkie parametry metody A.Tomatisa (bramkowanie, opóźnienie, przyspieszenie, filtrowanie, gradient, ruchomy próg częstotliwości, filtr górno i dolnoprzepustowy oraz balans) w efekcie czego mikromięśnie ucha środkowego są precyzyjnie stymulowane a oddziaływanie na sferę motoryczną, językową i emocjonalną jest wyjątkowo efektywne.

 

Profesionalny Audiometr

Nowy sprzęt terapeutyczny dostarczany jest (w wersji „diagnoza i terapia”) z zewnętrznym audiometrem diagnostycznym (AD226) specjalnie dostosowanym do prowadzenia diagnozy w oparciu o metodę A.Tomatisa. Dzięki temu diagnoza jest teraz łatwiejsza i bardziej precyzyjna.

 

Jeśli interesuje Cię zakup sprzętu, chcesz dowiedzieć się więcej, prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego poniżej – skontaktujemy się z Państwem i odpowiemy na wszelkie pytania.

 

 

Źródło: dokumentacja własna