Po co wykonywać test uwagi słuchowej?

Zastanawiasz się, po co wykonywać test uwagi i lateralizacji słuchowej? Odpowiedź jest o wiele prostsza niż mogłoby się wydawać.

Często u podłoża tak codziennych problemów, jak:

  • brak motywacji do nauki,
  • zamkniecie w sobie,
  • nadmierna emocjonalność,
  • trudności w nauce szkolnej,
  • nieumiejętność skoncentrowania się na wykonywanym zadaniu, czy to w pracy, czy w domu,
  • trudności z komunikowaniem się,
  • obniżenie nastroju,
  • nadmierna nerwowość, napięcie,
  • brak energii do życia,

– leży niewłaściwie ukształtowana uwaga słuchowa. Niewłaściwa postawa może bardzo ograniczać potencjał rozwojowy.

Test jest źródłem informacji na temat podłoża wspomnianych (a także wielu innych) problemów.

Wykluczenie, bądź potwierdzenie, istnienia zaburzeń uwagi słuchowej może nakierować na poszukiwanie adekwatnych rozwiązań i pomocy. Prowadzone w naszym gabinecie treningi uwagi słuchowej są doskonałym narzędziem usuwającym blokady hamujące możliwości rozwojowe i edukacyjne.

Jeśli Ty lub Twoje dziecko znajdziecie się w gronie potencjalnych beneficjentów terapii słuchowej, diagnoza może posłużyć jako punkt wyjścia do podjęcia leczenia.

Na łamach naszej strony piszemy na temat tego w jakich trudnościach, zarówno osób dorosłych, jak i dzieci, pomaga trening słuchowy. Zapraszamy do lektury wybranych artykułów na naszym blogu.

Zapraszamy na nieodpłatne konsultacje z naszymi terapeutami. Chcąc bliżej poznać metodę opracowaną przez profesora Alfreda Tomatisa, specyfikę terapii prowadzonej w naszym gabinecie oraz korzyści i możliwości jakie stwarza dla Ciebie lub Twojego dziecka udział w treningu słuchowym, możesz umówić się na nieodpłatną wizytę w naszym gabinecie. Nasza praca jest w dużym stopniu oparta o indywidualne potrzeby Klienta. Przebieg terapii ustalamy w oparciu o wywiad, historię medyczna i wyniki testu. Czasem konieczne jest podpowiedzenie innej ścieżki terapeutycznej, bądź pokierowanie pacjenta do innych specjalistów. Stąd potrzeba spotkania i bliższej analizy każdego przypadku. W trakcie takiej wizyty można zdecydować się na wykonanie testu uwagi słuchowej.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Więcej na temat diagnozy i terapii w artykule: http://alfasynapsis.pl/diagnoza-terapia-metodzie-a-tomatisa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + cztery =