Zespół Aspergera u kobiet i dziewczynek

Podejrzewasz u siebie lub u swojej córki zespół Aspergera? A może została już postawiona diagnoza: zespół Aspergera, a Ty czytając ogólną charakterystykę tego zaburzenia masz wrażenie, że to pomyłka? Czy wiesz, że łatwo dostępna charakterystyka opiera się głównie na objawach dotyczących chłopców? Zespół Aspergera u kobiet i dziewczynek ujawnia się w znacząco odmienny sposób. Inaczej się go postrzega – przez co często nie jest rozpoznawany! Aby dowiedzieć się więcej na ten temat – czytaj dalej!

 

Newice, fobia społeczna, zaburzenia lękowe…

Zespół AspergeraZespół Aspergera bywa niepoprawnie diagnozowany u małych dziewczynek i starszych kobiet, wskutek czego są one nieodpowiednio traktowane. Nerwice, schizofrenia, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zaburzenia osobowości, zaburzenia opozycyjno-buntownicze, zaburzenia lękowe, fobia społeczna – to wszystko brzmi znajomo dla kobiet w pewnym wieku, które usiłują zrozumieć otoczenie, społeczeństwo, układy obowiązujące w związkach itp. Diagnozy takie nie są całkowicie bezzasadne, jednak problem polega na tym, że wielu lekarzy, terapeutów nie potrafi dostrzec tego zaburzenia ukrytego wśród innych dolegliwości.

 

Wsparcie rodziców na wagę złota

Nauczyciele, urzędnicy czy rówieśnicy mogą nie dostrzegać tego, że Wasze dziecko ma swój rozum! Zespół Aspergera to nie to samo co niepełnosprawność intelektualna! Jeśli Wasza córka przejawia uzdolnienia stawiajcie przed nią wyzwania. Być może warto skierować ją do specjalnego programu dla dzieci z zespołem Aspergera. Jednak nie należy zapominać o tym, że jest dzieckiem posiadającym zaburzenie ze spektrum autyzmu. Choć pod wieloma względami może sprawiać wrażenie osoby dorosłej to jednocześnie pod innymi może być delikatna i niedojrzała. Czasem podejmuje się decyzję o przeniesieniu dziecka do wyższej klasy, jednak to nie najlepszy pomysł. Zazwyczaj, wówczas ono nie czuje się swobodnie w towarzystwie starszych dzieci.

Jak można pomóc?

Jedną z form terapii polecanych przy tego rodzaju zaburzeniach jest terapia uwagi słuchowej metodą Alfreda Tomatisa. Pomaga ona osobom z zespołem Aspergera w lepszym funkcjonowaniu społecznym oraz wyciszeniu emocji. Jeżeli zdecydujesz się na terapię w gabinecie Alfasynapsis możesz liczyć na to, że nasi terapeuci doradzą Ci w jaki sposób wspierać swoje dziecko i pomóc mu rozwinąć potencjał. Serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje do naszego gabinetu! https://www.alfasynapsis.pl/kontakt

Bibliografia :

  1. Simone “Aspergirls- Siła kobiet z zespołem Aspergera”

 

Przeczytaj także:

https://www.alfasynapsis.pl/zespol-aspergera/

https://www.alfasynapsis.pl/8-zaburzen-ktorych-pomocna-terapia-metoda-alfreda-tomatisa/

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + jeden =