3 najczęstsze problemy przedszkolaków przed rozpoczęciem szkoły

Jakie są 3 najczęstsze problemy przedszkolaków nie gotowych do szkoły?

Rozpoczęcie etapu szkolnego to nowy i trudny moment w życiu każdego przedszkolaka i jego rodzica. Świat przedszkolnych zabaw i większej beztroski Twój maluch musi zostawić daleko za sobą. Marzysz,aby Twoje dziecko jak najlepiej przystosowało się do nowych warunków i ochoczo weszło w życie tętniące obowiązkiem nauki, siedzenia w ławce oraz oceniania.. Jednak czujesz,że sobie nie poradzi. Często jego emocjonalny świat zasłania zdolność owocnego myślenia, . Masz po prostu wrażenie, że Twoje dziecko wybiera docierające do niego komunikaty. Do tego kompletnie w siebie nie wierzy…

Jeśli zmagasz się z podobnymi problemami u swojego dziecka koniecznie przeczytaj cały artykuł! Dowiedz się jak z pomocą terapii słuchowej mądrze i efektywnie otworzyć umysł dziecka na efektywną naukę i poprawić sposób jego funkcjonowania !

1. Słyszy, lecz nie słucha

Każdy dzień zaczynasz od kilkukrotnego przypominania dziecku o ubraniu, wyszczotkowaniu zębów czy posprzątaniu pokoju. Zdzierasz gardło, twoje struny głosowe zdają się eksplodować. Jednak to nie przynosi skutku czy wiesz dlaczego?

Problem z uwagą słuchową (czyli nastawieniem mózgu na słuchanie) powoduje wybiórczość docierających do ucha komunikatów. Oznacza to, że nawet parokrotne powtarzanie dziecku tego samego polecania nie przyniesie skutku. Dziecko nie potrafi odróżnić wiadomości ważnych od mniej ważnych. W szkole może to skutkować np. brakami w notatkach, osłabioną koncentracji czy osłabioną zdolnością samoorganizacji.

2. Płacz o wszystko

Przymus wstania z łóżka, brat chcący skorzystać z tej samej gry, obowiązek ubrania butów. To powody przez które oczy Twojego dziecka są stale pełne łez. Jego ciągły płacz wybrzmiewa w Twojej głowie,w rytm nielubianej piosenki. Dlaczego dziecko nie potrafi się opanować? Skąd w nim tyle napięcia?

Dziecko, którego światem „rządzą” emocje tkwi w sidłach kurtyny emocjonalnej. To znaczy, że emocje przysłaniają mu obiektywne postrzeganie świata. W szkole rzutuje to bardzo silnie na umiejętność nauki matematyki. Dziecko, które nie jest w stanie wytrzymać napięcia emocjonalnego towarzyszącego nauce matematyki nie jest w stanie jej się nauczyć.

3. Brak wiary we własne możliwości

W domu pojawiła się ciastolina i szereg innych akcesoriów, które mają pobudzić kreatywność u Twojego dziecka. Pełny optymizmu wierzysz, że to będzie strzał w 10. Zabawa z tym kolorowym produktem pochłonie je bez reszty. Mimo to, tak się nie dzieje…
Dziecko po pierwszej porażce z nieudanie wykonanym misiem. Ucieka od stołu i protestuje wykonaniu dodatkowej próby. Z kolejnym produktem jest tak samo. Co robić?

Jak zapewnić przedszkolakowi „dobry start”?

Warto otoczyć dziecko działaniem nastawionym na całościowe doskonalenie rozwoju. Trening słuchowy Metodą A. Tomatisa pozwoli na „gimnastykę” tych struktur mózgu, które odpowiadają m.in. za uwolnienie potencjału intelektualnego. W efekcie oceny dziecka będą zawsze adekwatne do posiadanej wiedzy co znacząco poprawi jego wiarę w siebie.

Jeśli chcesz pomóc swojemu dziecku przygotować się do szkoły, poprawić jego koncentrację, wpłynąć łagodnie na emocjonalność – zapraszamy na konsultacje do Gabinetu Alfasynapsis. Dowiedz się czy możemy zapewnić Twojemy przedszkolakowi tzw. „dobry start”, który wzbogacony o prawidłowe oddziaływanie wychowawcze i profesjonalne podejście naszych terapeutów pozwoli osiągnąć zamierzony cel! SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI .

Chcesz wykorzystać wakacje, aby pomóc Twojemu dziecku w przygotowaniu się do szkoły? Polecamy turnusy wakacyjne z Terapią A. Tomatisa! Połącz przyjemne z pożytecznym! Szczegóły – Wakacyjne zajęcia z Terapią A. Tomatisa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 17 =