BLOG

Wady wymowy a nauka czytania i pisania

dodano: 25.11.2019r.
W ostatnim czasie coraz więcej dzieci nie potrafi sprostać nauce czytania oraz pisania. Przez co często już na początku edukacji pojawiają się nerwy po stronie rodzica i łzy po stronie dziecka. Rodzice zastanawiają się gdzie leży przyczyna tych trudności? Przecież za ich czasów te umiejętności przychodziły jakoś tak „naturalnie” !

Zespół Aspergera u kobiet i dziewczynek

dodano: 17.09.2019r.
Podejrzewasz u siebie lub u swojej córki zespół Aspergera? A może zdiagnozowano go u Twojej córki? Dowiedz się więcej na temat tego zaburzenia u kobiet i dziewczynek.

Dlaczego bawimy się na zajęciach logopedycznych?

dodano: 22.08.2019r.
Rodzicu czy kiedykolwiek biłeś się z myślami i dociekałeś dlaczego Twoje dziecko nie chce wypełniać zadań logopedycznych? Po co logopeda całym sobą angażuje się w świat dziecka? Przeczytaj nasz artykuł, a przekonasz się, że na efekty logopedyczna wpływa wiele z pozoru mało zauważalnych czynników. Dowiedz się jak pomóc dziecku w najbardziej atrakcyjny sposób!

Fakty i Mity na temat Metody A. Tomatisa

dodano: 10.06.2019r.
Interesuje Cię temat terapii uwagi słuchowej wg metody A. Tomatisa ? Przeglądając strony internetowe z informacjami, opiniami, dyskusjami na jej temat znajdujesz rozbieżne informacje ?

8 powodów, dla których warto zostać terapeutą Metody A.Tomatisa

dodano: 28.05.2019r.
Zastanawiasz się nad podjęciem pracy terapeuty Metody A.Tomatisa? Myślisz o otwarciu swojego gabinetu lub prowadzeniu gabinetu w ramach placówki, w której pracujesz (szkoła, przedszkole, specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy, fundacja, gabinet logopedyczny), ale nie wiesz czy warto?

3 najczęstsze problemy przedszkolaków przed rozpoczęciem szkoły

dodano: 20.05.2019r.
Rozpoczęcie etapu szkolnego to nowy i trudny moment w życiu każdego przedszkolaka i jego rodzica. Świat przedszkolnych zabaw i większej beztroski Twój maluch musi zostawić daleko za sobą.

Matura bez stresu?

dodano: 22.03.2019r.
Maturzysto, egzamin dojrzałości to ważny moment w twoim życiu. Niestety poza mocną przepustką w świat wymarzonych studiów, często wiąże się z wielką presją i stresem. Taki stan nie pozwoli ci w pełni wykorzystać swojego potencjału.

Praca terapeuty Metody A.Tomatisa czy życiowa misja?

dodano: 11.03.2019r.
Jak wygląda praca terapeuty w gabinecie terapii uwagi słuchowej? Czy jest to zwyczajna praca czy raczej misja, która staje się częścią Twojego życia? Przeczytaj i oceń sam.

Dlaczego warto już od narodzin wspierać rozwój mowy swojego dziecka?

dodano: 06.02.2019r.
Jesteś świeżo upieczoną mamą i bardzo chcesz, aby rozwój twojego dziecka był jak najlepszy? Z napięciem wysłuchujesz porad mam i babć, otaczasz się masą książek oraz czytasz sporą ilość stron internetowych? Robisz wszystko, by jak najlepiej odnaleźć się w nowej roli oraz ustrzec swoje dziecko przed wszelkimi niebezpieczeństwami?

Diagnostyka w Metodzie A. Tomatisa

dodano: 23.01.2019r.
Dowiedz się jak wygląda test uwagi słuchowej i jego interpretacja.