BLOG

Diagnostyka w Metodzie A. Tomatisa

dodano: 23.01.2019r.
Dowiedz się jak wygląda test uwagi słuchowej i jego interpretacja.

Chcesz wreszcie zobaczyć efekty terapii logopedycznej u Twojego dziecka?

dodano: 14.01.2019r.
Terapia logopedyczna Twojego dziecka nie działa? Kolejne lekcje z logopedą nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a Ty nie masz pojęcia dlaczego tak się dzieje? Czy wiesz jakie elementy wpływają na powodzenie terapii logopedycznej? Oto one:

Czy Twoje dziecko ma zaburzenia uwagi słuchowej?

dodano: 03.12.2018r.
Przedstawiamy krótki test, który pozwoli wstępnie rozpoznać, czy Twoje dziecko może mieć zaburzenia uwagi słuchowej.

Prawidłowe połykanie a brak efektów w terapii logopedycznej

dodano: 27.11.2018r.
Co wspólnego ma prawidłowe połykanie z nauką wymowy? Czy połykanie może wpływać na skuteczność terapii logopedycznej? Jeżeli terapia logopedyczna nie przynosi efektów sprawdź czy Twoje dziecko ma prawidłowo wykształcony nawyk połykania.

Dlaczego Twoje dziecko nie radzi sobie z matematyką?

dodano: 05.11.2018r.
Rozpoczynając naukę szkolną, dziecko powinno być zdolne do wytrzymania napięcia, które występuje podczas uczenia się matematyki. Nie bez znaczenie pozostaje również stan jego odporności emocjonalnej, czyli pokonywania trudności związanych z nabywaniem wiadomości i umiejętności matematycznych.

Rola rodzica w terapii uwagi słuchowej Metodą A. Tomatisa

dodano: 22.10.2018r.
O powodzeniu terapii uwagi słuchowej oprócz znaczącej roli terapeuty decyduje również postawa rodzica. Wiele czynników może mieć wpływ na to czy terapia zakończy się sukcesem. Prawidłowa współpraca między terapeutą, a rodzicem może zagwarantować maksymalną efektywność terapii.

Metoda A. Tomatisa jako narzędzie uzupełniające ćwiczenia słuchowe związane z profilaktyką oraz terapią logopedyczną

dodano: 29.08.2018r.
Ćwiczenia słuchowe to istotny element terapii oraz profilaktyki logopedycznej, natomiast trening uwagi słuchowej wg Metody prof. A.Tomatisa pozwala zwiększyć rezultat podejmowanych działań terapeutycznych.

Jak przetrwać początek roku szkolnego?

dodano: 16.08.2018r.
Wakacje jeszcze w trakcie, ale niektórym rodzicom już spędza sen z powiek wizja rozpoczęcia roku szkolnego i powrót problemów szkolnych. Także rodzice dzieci, które dopiero rozpoczną swoją przygodę ze szkołą zastanawiają się jak poradzi sobie ich dziecko w nowym otoczeniu.