BLOG

8 powodów, dla których warto zostać terapeutą Metody A.Tomatisa

dodano: 28.05.2019r.
Zastanawiasz się nad podjęciem pracy terapeuty Metody A.Tomatisa? Myślisz o otwarciu swojego gabinetu lub prowadzeniu gabinetu w ramach placówki, w której pracujesz (szkoła, przedszkole, specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy, fundacja, gabinet logopedyczny), ale nie wiesz czy warto?

3 najczęstsze problemy przedszkolaków przed rozpoczęciem szkoły

dodano: 20.05.2019r.
Rozpoczęcie etapu szkolnego to nowy i trudny moment w życiu każdego przedszkolaka i jego rodzica. Świat przedszkolnych zabaw i większej beztroski Twój maluch musi zostawić daleko za sobą.

Matura bez stresu?

dodano: 22.03.2019r.
Maturzysto, egzamin dojrzałości to ważny moment w twoim życiu. Niestety poza mocną przepustką w świat wymarzonych studiów, często wiąże się z wielką presją i stresem. Taki stan nie pozwoli ci w pełni wykorzystać swojego potencjału.

Praca terapeuty Metody A.Tomatisa czy życiowa misja?

dodano: 11.03.2019r.
Jak wygląda praca terapeuty w gabinecie terapii uwagi słuchowej? Czy jest to zwyczajna praca czy raczej misja, która staje się częścią Twojego życia? Przeczytaj i oceń sam.

Dlaczego warto już od narodzin wspierać rozwój mowy swojego dziecka?

dodano: 06.02.2019r.
Jesteś świeżo upieczoną mamą i bardzo chcesz, aby rozwój twojego dziecka był jak najlepszy? Z napięciem wysłuchujesz porad mam i babć, otaczasz się masą książek oraz czytasz sporą ilość stron internetowych? Robisz wszystko, by jak najlepiej odnaleźć się w nowej roli oraz ustrzec swoje dziecko przed wszelkimi niebezpieczeństwami?

Diagnostyka w Metodzie A. Tomatisa

dodano: 23.01.2019r.
Dowiedz się jak wygląda test uwagi słuchowej i jego interpretacja.

Chcesz wreszcie zobaczyć efekty terapii logopedycznej u Twojego dziecka?

dodano: 14.01.2019r.
Terapia logopedyczna Twojego dziecka nie działa? Kolejne lekcje z logopedą nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a Ty nie masz pojęcia dlaczego tak się dzieje? Czy wiesz jakie elementy wpływają na powodzenie terapii logopedycznej? Oto one:

Ferie z Metodą A. Tomatisa

dodano: 02.01.2019r.
Jak zająć dzieci w ferie, by do szkoły powróciły pełne pozytywnej energii i nowego potencjału ?

Jak pomóc dziecku w rozwiązywaniu zadań matematycznych?

dodano: 20.12.2018r.
Zadania tekstowe bądź tak zwane zadania z treścią, stanowią już od pierwszej klasy nieodłączny element kształcenia matematycznego. Nierzadko sprawiają trudność nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom. Jednak bez rozwiązywania takich zadań nauka matematyki nie istnieje ! Oto kilka wskazówek, które pomogą sprostać temu nie najłatwiejszemu wyzwaniu:

Czy Twoje dziecko ma zaburzenia uwagi słuchowej?

dodano: 03.12.2018r.
Przedstawiamy krótki test, który pozwoli wstępnie rozpoznać, czy Twoje dziecko może mieć zaburzenia uwagi słuchowej.