BLOG

Prawidłowe połykanie a brak efektów w terapii logopedycznej

dodano: 27.11.2018r.
Co wspólnego ma prawidłowe połykanie z nauką wymowy? Czy połykanie może wpływać na skuteczność terapii logopedycznej? Jeżeli terapia logopedyczna nie przynosi efektów sprawdź czy Twoje dziecko ma prawidłowo wykształcony nawyk połykania.

Dlaczego Twoje dziecko nie radzi sobie z matematyką?

dodano: 05.11.2018r.
Rozpoczynając naukę szkolną, dziecko powinno być zdolne do wytrzymania napięcia, które występuje podczas uczenia się matematyki. Nie bez znaczenie pozostaje również stan jego odporności emocjonalnej, czyli pokonywania trudności związanych z nabywaniem wiadomości i umiejętności matematycznych.

Rola rodzica w terapii uwagi słuchowej Metodą A. Tomatisa

dodano: 22.10.2018r.
O powodzeniu terapii uwagi słuchowej oprócz znaczącej roli terapeuty decyduje również postawa rodzica. Wiele czynników może mieć wpływ na to czy terapia zakończy się sukcesem. Prawidłowa współpraca między terapeutą, a rodzicem może zagwarantować maksymalną efektywność terapii.

Metoda A. Tomatisa jako narzędzie uzupełniające ćwiczenia słuchowe związane z profilaktyką oraz terapią logopedyczną

dodano: 29.08.2018r.
Ćwiczenia słuchowe to istotny element terapii oraz profilaktyki logopedycznej, natomiast trening uwagi słuchowej wg Metody prof. A.Tomatisa pozwala zwiększyć rezultat podejmowanych działań terapeutycznych.

Jak przetrwać początek roku szkolnego?

dodano: 16.08.2018r.
Wakacje jeszcze w trakcie, ale niektórym rodzicom już spędza sen z powiek wizja rozpoczęcia roku szkolnego i powrót problemów szkolnych. Także rodzice dzieci, które dopiero rozpoczną swoją przygodę ze szkołą zastanawiają się jak poradzi sobie ich dziecko w nowym otoczeniu.

Pokonaj problemy szkolne w wakacje z Metodą prof A. Tomatisa

dodano: 08.06.2018r.
Nadchodzą wakacje. Czas odpoczynku od nauki, regeneracji po ciężkiej całorocznej pracy. Dla wielu uczniów jest to chwilowa odskocznia od codziennych problemów szkolnych, do których niestety po 2 miesiącach będą musieli powrócić. Jak pomóc dziecku z problemami szkolnymi nie psując mu dobrej zabawy w wakacje?

Terapia Metodą A. Tomatisa u dzieci

dodano: 08.06.2018r.
Najczęstsze zastosowania terapii według Metody A. Tomatisa u dzieci.

Problemy logopedyczne u dzieci i jak im zaradzić

dodano: 30.05.2018r.
W dzisiejszych czasach spotykamy się z coraz większą grupą dzieci, które potrzebują pomocy logopedy. Jedne po prostu seplenią, inne nie wymawiają niektórych głosek, a część ma poważniejsze problemy z opóźnionym rozwojem mowy czy afazją. Sporo rodziców, nauczycieli i specjalistów z różnych dziedzin zadaje sobie pytanie o przyczynę takiego stanu rzeczy.

Czy Twoje dziecko cierpi na zaburzenia przetwarzania słuchowego?

dodano: 26.03.2018r.
Czy Twoje dziecko cierpi na zaburzenia przetwarzania słuchowego? Jak objawiają się problemy z przetwarzaniem centralnym? Jakie jest ich źródło i jak sobie z nimi poradzić?

Czy znasz 7 najczęstszych przyczyn braku kontaktu Twojego dziecka z rówieśnikami?

dodano: 20.03.2018r.
Dlaczego jedne dzieci mają mnóstwo koleżanek i kolegów, a nasze dziecko nie ma żadnych znajomych? Dlaczego nasze dziecko nie chce się bawić czy spotykać z innymi dziećmi? Co może być przyczyną problemów z komunikacją już w okresie szkolnym czy przedszkolnym? Dziecko może nie utrzymywać relacji z rówieśnikami z bardzo wielu powodów. Oto najczęstsze z nich.