Chcesz wreszcie zobaczyć efekty terapii logopedycznej u Twojego dziecka?

Brak efektów terapii logopedycznej?

Terapia logopedyczna Twojego dziecka nie działa? Kolejne lekcje z logopedą nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a Ty nie masz pojęcia dlaczego tak się dzieje?

Czy wiesz jakie elementy wpływają na powodzenie terapii logopedycznej?

Oto one:

  1. Prawidłowa diagnoza logopedyczna – wydaje się oczywiste, że aby terapia była prowadzona w prawidłowy sposób konieczne jest postawienie trafnej diagnozy, a nastepnie dobranie odpowiedniego materiału do ćwiczeń, bez tego nie możemy mówić o powodzeniu terapii.
  2. Narzędzia terapeutyczne – warto zwrócić uwagę czy terapia jest prowadzona z użyciem nowoczesnych programów komputerowych, pomocy itp. Na dzień dzisiejszy na rynku jest bardzo szeroki asortyment tego typu produktów, jednak nie każdy logopeda zaopatruje się w nowoczesne narzędzia do wspomagania swojej pracy. Od tego w dużej mierze zależy skuteczność terapii.
  3. Zindywidualizowanie terapii – terapia powinna być dostosowana do potrzeb, rodzaju zaburzeń oraz wieku danego pacjenta. Niestety często tego typu zajęcia są prowadzone zbyt rzadko i na dodatek w grupie, nie zważając na odrębne potrzeby każdego z pacjentów.
  4. Udział rodzica w terapii – bardzo istotną rolę w terapii logopedycznej zaraz obok logopedy pełni rodzic. To rodzic z pomocą logopedy powinien nauczyć się jak pomagać dziecku w wykonywaniu zadań domowych i zaleconych ćwiczeń z logopedii oraz jak podtrzymywać efekty terapii. Bardzo ważne jest, aby motywowć dziecko do pracy w domu i nauczyć dziecko systematycznej pracy. Bez tego terapia nie przyniesie oczekiwanych efektów. Warto także skorzystać z dostępnych na rynku pomocy logopedycznych np. gier, programów, publikacji zaleconych przez logopedę, które zachęcą dziecko do pracy w domu.
  5. Dodatkowe wsparcie terapii innymi formami ćwiczeń i terapii – bardzo skutecznym wsparciem są treningi słuchowe według Metody A. Tomatisa. W zależności od potrzeb mogą to być także ćwiczenia manualne i wzrokowe.

Co wyróżnia terapię logopedyczną w Gabinecie Alfasynapsis?

  1. W naszym gabinecie prowadzone są zindywidualizowane zajęcia poprzedzone profesjonalną, szczegółową diagnozą logopedyczną.
  2. Do terapii wykorzystywane są nowoczesne programy, pomoce i narzędzia, które służą jako świetne wsparcie tradycyjnych metod. Dzięki temu, iż nasza firma jest dystrybutorem szeroko rozumianych pomocy logopedycznych posiadamy dostęp do nowoczesnych narzędzi wspierania terapii. Dzięki temu rodzic ma możliwość zaopatrzenia się w polecone przez logopedę produkty do wspierania terapii w domu ze specjalnym rabatem.
  3. W cenie lekcji logopedii oferujemy także wsparcie dla rodzica w postaci instruktażu.
  4. A co zasługuje na największą uwagę, terapia jest wspomagana jednym z najskuteczniejszych narzędzi wspierania terapii logopedycznej – treningami uwagi słuchowe według Metody A. Tomatisa.

Wszystkie te elementy, a także nasza pasja i zaangażowanie w to co robimy sprawiają, że terapia logopedyczna w naszym gabinecie jest bardzo skuteczna i przynosi zamierzone efekty. Jesteś zainteresowany skuteczną terapią logopedyczną i uzyskaniem efektów ? Skontaktuj się z nami!

 

Przeczytaj także:

Metoda A.Tomatisa jako narzędzie uzupełniające ćwiczenia słuchowe związane z profilaktyką oraz terapią logopedyczną

Prawidłowe połykanie a brak efektów w terapii logopedycznej

Problemy logopedyczne u dzieci i jak im zaradzić

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 8 =