BLOG

Metoda Alfreda Tomatisa – innowacyjna forma terapii dla każdego

dodano: 12.12.2017r.
Postęp technologiczny skutkuje powstawaniem coraz to nowych metod diagnostycznych i terapeutycznych, które pomagają przezwyciężać różnego rodzaju zaburzenia. Jeszcze do niedawna wydawały się one nieprawdopodobne, a dziś są uznane i coraz powszechniej wykorzystywane na świecie. Jedną z nowatorskich metod jest trening słuchowy zwany Metodą A. Tomatisa.

Dysleksja – czy to choroba?

dodano: 12.12.2017r.
Współcześnie spotkać się można z przeróżnymi opiniami w tym temacie. Jednakże, należy szukać odpowiedzi wyłącznie w pewnych źródłach. Idąc śladem specjalistów dziedziny psychologii, można znaleźć odpowiedź, że dysleksja nie jest chorobą, tylko specyficznym zaburzeniem uczenia się, co podkreśla prof. Marta Bogdanowicz (psycholog)

Jąkanie a terapia metodą Alfreda Tomatisa

dodano: 12.12.2017r.
Dla jednych naukowców problem jąkania to wada wymowy, inni zaś traktują go jako zaburzenie komunikacji. Nie ma jednej zgodnej definicji.

Żywienie a słuchanie

dodano: 12.12.2017r.
Czy odżywianie ma znaczenie w terapii metodą A. Tomatisa?

Zespół Aspergera

dodano: 11.12.2017r.
Zespołem Aspergera (ZA) określa się zaburzenia przyjmujące formę tych autystycznych, aczkolwiek mniej nasilonych. Występuje on jednak znacznie częściej (nawet około 5-6 razy) niż autyzm „klasyczny”.

Efekty terapii - studium przypadku

dodano: 04.12.2017r.
Opis poszczególnych przypadków i rezultatów po terapii

Centralne zaburzenia słuchu w kontekście Metody A. Tomatisa

dodano: 23.11.2017r.
Centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego (CAPD) to problem, którego konsekwencje mogą okazać się bardzo dalekosiężne. Prowadzi on bowiem do szeroko rozumianych kłopotów z nauką (czytaniem, pisaniem, zapamiętywaniem etc.), a nawet i z codzienną komunikacją interpersonalną, a więc, w konsekwencji, może stać się on również przyczyną poważnych zaburzeń emoc

Metoda A. Tomatisa a ciąża i poród

dodano: 23.11.2017r.
W okresie ciąży stan emocjonalny i samopoczucie przyszłej mamy w bardzo dużym stopniu wpływają na jej jeszcze nienarodzone dziecko a także na przebieg porodu. Dlatego bardzo istotne jest, aby w tym szczególnym okresie kobieta zadbała o własną kondycję psychiczną.

Efekty terapii Metodą prof. A. Tomatisa w Gabinecie Alfasynapsis

dodano: 23.11.2017r.
Czy terapia uwagi słuchowej wg Metody prof. A Tomatisa działa? Czego można spodziewać się po zakończeniu terapii? Chcielibyśmy podzielić się z Państwem efektami zauważonymi po lub jeszcze w trakcie terapii u osób, które korzystały z terapii w gabinecie Alfasynapsis. Bywa, że już podczas pierwszego tygodnia terapii pojawiają się pierwsze zmiany.