BLOG

FAQ

dodano: 29.01.2018r.
Zapraszamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami i odpowiedziami na temat terapii według Metody Tomatisa.

Co przeżywa Twoje dziecko na początku roku szkolnego i jakie ma z tego powodu trudności?

dodano: 22.01.2018r.
Rok szkolny rozpoczął się już na dobre. Niestety większość dzieci nie przestawiło się jeszcze z trybu wakacyjnego w tryb obowiązków szkolnych. Zdarzają się dzieci, które stosunkowo szybko orientują się, że wakacje się skończyły i pojawiły się nowe obowiązki związane ze szkołą, jednak w większości takie „przeprogramowanie” zajmuje uczniom nieco więcej czasu.

Wpływ stresu w ciąży na poród i rozwój dziecka

dodano: 22.01.2018r.
Stres towarzyszy nam na co dzień i na ogół nasze organizmy dobrze sobie z nim radzą. Jednak przewlekły stres prowadzi do wielu zaburzeń i chorób. Silny, częsty lub długotrwały stres w czasie ciąży może zaburzyć zarówno przebieg ciąży, przebieg porodu jak i rozwój dziecka.

Emocje a rozwój mowy dziecka

dodano: 22.01.2018r.
Wyobraźmy sobie sytuację, że mamy wygłosić mowę w sali pełnej nieznanych osób lub odpowiadać na pytania „surowego” egzaminatora. Czy przypadkiem nie raz w takich okolicznościach nie potrafiliśmy „wydusić z siebie słowa”, pomimo tego, że byliśmy świetnie przygotowani? Jak to się dzieje, że jednocześnie wśród osób znanych i lubianych potrafimy mówić ...

Po co wykonywać test uwagi słuchowej?

dodano: 22.01.2018r.
Zastanawiasz się po co wykonywać test uwagi i lateralizacji słuchowej? Odpowiedź jest o wiele prostsza niż mogłoby się wydawać.

Jak wybrać dobry gabinet terapeutyczny?

dodano: 22.01.2018r.
Wybór odpowiedniego gabinetu terapeutycznego często wiąże się z licznymi pytaniami, dlatego też warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i ofertę rozpatrywanego gabinetu. Ogólnie zrozumiałe są różnego rodzaju obawy i niepokoje co do tego, czy podejmiemy właściwą decyzję. Niniejszym chcielibyśmy podpowiedzieć, jak poradzić sobie z tym trudnym wyzwaniem.

Mutyzm - milczące dzieci

dodano: 22.01.2018r.
Czym jest mutyzm?
Mutyzm określa się jako brak lub znaczne ograniczenie mowy przy jednoczesnym jej rozumieniu i zachowaniu możliwości komunikowania się pisemnego. Jest to więc sytuacja, w której dziecko wie, czego dotyczą kierowane do niego wypowiedzi, jest w stanie nauczyć się pisać i czytać, rozumie znaczenie słów etc., niemniej samo nie mówi...

Metoda A. Tomatisa w terapii dorosłych

dodano: 17.01.2018r.
8 trudności z życia dorosłego człowieka, w których pomoc niesie Metoda A. Tomatisa.

Terapia Metodą Alfreda Tomatisa -8 zaburzeń, w których jest pomocna

dodano: 09.01.2018r.
Terapia Metodą Alfreda Tomatisa dzięki swojej wyjątkowej specyfice, ma niesamowicie ogromne zastosowanie w pomocy człowiekowi, borykającemu się z trudnościami wielu sfer jego życia. Poprzez mikrogimnastykę uszu za pomocą odpowiednio przefiltrowanych dźwięków, działa pozytywnie na wiele zaburzeń i problemów doskwierających nie tylko dzieciom ale i dorosłym.

Jak terapia A. Tomatisa może pomóc dziecku poprawić oceny?

dodano: 09.01.2018r.
Rodzice często zadają sobie pytania:
- dlaczego niektóre dzieci potrafią odrobić zadanie czy nauczyć się tego samego materiału w krótszym czasie, a innym zajmuje to znacznie więcej czasu?
- dlaczego jedni uczniowie wynoszą więcej wiedzy z zajęć a inni nic nie zapamiętują z lekcji?
-dlaczego nie każde dziecko ma problemy z ortografią czy z tabliczką mnożenia?